מי מפחד מצבע? טראנד הקולור בלוק. 

 

 

אז הנה הוא כאן, לא חדש לגמרי בעיר, כבר ביקר בעבר אבל הפעם חזר עם הרבה יותר נוכחות ותעוזה.

 

טראנד הקולור בלוק הנועז, הססגוני, מעט פרובוקטיבי אבל הרבה שמח הולך ומשתלט על כל חלקה טובה בעיצוב, אופנה, קוסמטיקה אדריכלות ועיצוב פנים

 

אז מה זה קולור בלוק?

 

מתוך מעגל הצבעים נבחרים 2 צבעים ניגודיים וביניהם משלבים עוד צבע אחד או מקסימום שניים במינון נמוך יותר מהצמודים לו. הצבעים , בדרך כלל צבעי הייסוד -מוצגים בניגודיות שלמה עם צבע אחר. לפעמים החלק המחבר כביכול יבוא דרך צבע שונה לגמרי. אולם עיקרו: צבע חלק (בלוק) בקונטרס עם צבע אחר שהוא היפוכו.

 

 

במה הוא שונה? אחרי טראנדים חוזרים ונשנים של צבעי פסטל למיניהם, אפורים שחורים, צבעי אדמה , הגוון על גוון TON SUR TON וצבעים זוהרים שהגיעו בהדפסים וצורות שונות, מגיע תור החלק והמנוגד.

 

נשמע מוכר? ברור, ראינו את זה בעבר עם פורצי דרך ענקים בתחום האומנות: פיקסו, מונדריאן, ומירו. הם אומנם תחמו צורות לפעמים בשחור אבל רעיון הצבעים בבלוקים כבר היה שם.

 

צהוב וסגול- נשמע נורא? ממש לא, נסו- תיווכחו. הכל עיניין של תעוזה. ומה עם כחול וכתום?

 

האופנה חיבקה בהתלהבות את הטראנד החדש, גוצי ופרדה אימצו אותו בלהט בשמלות, חולצות ומכנסיים המודגשים באקססוריז כגון חגורה או נעליים. וסלבריטאים כמו גניפר לופז וביונסה  מתפארים בו בחן.

 

גם הקוסמטיקה חוגגת- האיפור צבעוני יותר ועל הציפורניים הלאקים משתוללים. אפילו הפראנש המסורתי עבר שדרוג ומשלב עתה גם צבעים ניגודיים.

 

וכמו כל דבר אופנתי גם על העיצוב פנים לא פסח הטראנד. כאן ניתן לראותו בצבעי קירות מנוגדים ,באקססוריז כגון: כריות, חפצי נוי, פריטים משלימים וכדומה.

 

אז איך יוצרים קולור בלוקים בלי להיסחף לקרנבל פורימי? כמו כל דבר אחר, הסוד במינון.

 

אם לובשים צבעים מנוגדים- מאזנים בפריטים ניטראליים כמו נעליים ותיק שחור או לבן או אפור או לסירוגין כסף או זהב.

החדשות הטובות בתחום הם שניתן להשתמש בקולור בלוקים גם כיתרון ולא רק כאופנה שכן כידוע- לא כל האופנות מתאימות לכל מבנה גוף. הדרך הנכונה לעשות זאת היא להדגיש בצבע חלקים מוצלחים בגוף והצנעת הפחות חטובים בשחור. כך התקבל הקונטראס המאוזן והאופנתי וגם ניראים טוב!

 

בבית-אם בוחרים לצבוע שני קירות בצבעים ניגודיים, כדאי ללכת על בהירים יותר ולרהט בצבעים נייטרליים של אפור, לבן, שמנת או שחור. אם החגיגה בריהוט- יש להסתפק במספר פריטים קורצים על רקע קירות רגועים.

 

ולמי שנורא רוצה להשתולל עם הטארנד בבית/ עסק, אני מציעה להתמקד בקיר אחד ולהפוך אותו לנקודת המיקוד בחלל. צרו צורה, השתמשו בצבעים ניגודיים, הוסיפו אלמנט תלת מימד בצבע נייטראלי והתוצאה מובטחת להצלחה.

גאומטריה בעיצוב. מודרני ושמח.

נועזות על קיר אחד

נישה כאלמנט אומנותי

משחק צורות וצבעים במרתף משחקים

054-4831861  |  ms@maggy-homestyling.co.il

 

YouTube