עיצוב חדרי תינוקות

 

 

כשחושבים על  עיצוב חדרי תינוקות- מיד חושבים על צבעים רכים, פסטלים של שמנת, תכלת, ורדרד וצהבהב. אסוציאציה זו אינה מקרית. רכות הרך הנולד, התום, המתיקות... כל אלה מתחברים עם צבעים רכים וטהורים.

 

מצד שני, כשחושבים על עיצוב חדר תינוקות, מדמיינים, רהיטים, וילונות, כורסת הנקה וכל זה מתורגם לעלות המצריכה משכנתא בפני עצמה.... אז זהו שלא!

 

עיצוב חדר התינוקות יכול להיות אחד החדרים בבית המצריכים מעט השקעה כספית , קצת יצירתיות והמון העזה- כי כמה כבר נוכל לטעות.?

 

כמעצבת הום סטיילינג נתקלתי לא פעם בדילמת העיצוב מול התקציב. והאמת, עם היד על הלב, אני הרבה יותר נהנית לעצב בתקציב קטן מאשר ללא הגבלה תקציבית, כי זה דורש ממני לסחוט את מוחי ברעיונות יצירתיים בעלות נמוכה.

 

אז הנה מספר טיפים פשוטים שיעזרו לכל אחד להעיז ולהצליח בעיצוב החדר הכי מתוק בבית.

 

1. צבעים: בחרו 3 צבעי פסטל. מתוכם אחד לבן או שמנת. האחרים יכולים להיות ירקרק תפוח ותכלת לבנים, סגלגל וורוד לבנות או סגלגל ירקרק לבנים וורדרד צהבהב (תות בננה לבנות.)אל תתפתו עדיין לצבעי יסוד. תוכלו לשנות את הצבעים בהגיע העולל לגיל 3.

 

2. רהיטים: לא צריך לרוץ לקנות רהיטים אחידים באותם צבעים. קנו במקום זה, גלון צבע בהיר , לבן או שמנת, אקרילי (על בסיס מים כך שאינו רעיל) וצבעו את כל הרהיטים (מיטה, שידה,ארון, כורסא ישנה,כוננית ספרים). לפעמים נדרש פריימר על העץ, בעיקר אם זוהי פורמייקה. בכל אופן, כל רשת 'עשה זאת בעצמך' תדריך אתכם. צבעו בעזרת רולר, זה מהיר יותר ויסודי יותר.

 

3. קירות: את הקירות ניתן לצבוע במספר דרכים:

 

• אפשר לצבוע את השליש התחתון של הקירות בצבע אחד ומעליו להדביק פס טפט.

 

• ניתן לצבוע 2/3 קירות בצבע אחד ובשליש העליון לצבוע דמויות עם שבלונה בצבע אחר(דובי, פרפרים, כוכבים, חיות קטנות).

 

• אפשר להחליט לצבוע קיר אחד שלם באחד הצבעים ובאחרים פס רחב באותו צבע בשליש העליון של הקיר.במקרה כזה, רצוי לתלות תמונות קטנות  ריבועיות על הפסים.

 

• טפטים הם עסק לא זול. גם הדבקתו על ידי איש מקצוע יכול להיות יקר. אבל הדבקת פס אחד, כל אחד יכול! לכן אם קונים גליל אחד בלבד ומדביקים ממנו פסים מהתקרה לרצפה במרווח של פס, מקבלים דוגמא יפה, חסכונית וקלה לעשייה.

 

4. שדרוג הרהיטים: אחרי שצבענו את הרהיטים בצבעים של שמנת ולבן, הגיע הזמן לתת להם קצת חיים. הנה מספר דרכים:

 

• הדביקו על המגירות (אחת כן, אחת לא) טפט כמו שהדבקתם על הקיר, או טפט נדבק בצבע הנבחר.

 

• צבעו את הידיות בצבע אחר או החליפו אותם לידיות עץ מצוירות.

 

• על דלת או שתיים אפשר להדביק מדבקות קיר קטנות כמו מעוף ציפורים, פרפרים וכדומה.

 

• אפשר להדביק קרניז מקלקר (נמכר באורך 2 מ' במספר שקלים) לצבוע אותו ובזה לשדרג מראה שידה או ארון.

 

5. קישוטי קיר: קישוטי קיר הם חגיגה בפני עצמה אולם אסור להיסחף איתם ולהפוך את הקירות לעמוסים מדי. הנה מספר רעיונות:

 

• תמונות ניתן לעשות בקלות על ידי גזירת מוטיבים מבדי תינוקות (יש היצע עצום בנחלת בניימין) ולעטוף בזה קנבסים קטנים. את הבד משדכים מאחור עם אקדח סיכות.

 

• הלהיט הגדול של עולם העיצוב העכשווי הוא מדבקות הקיר. קיים מגוון רחב של עיטורים, דמויות וצורות בצבעים שונים. הדבקתם פשוטה והם אינם הורסים צבע או טיח כשנמאס מהם.

 

• ניתן לגזור ולהדביק על קיר אחד, עיגולים מטפט נדבק בגדלים שונים ושלושה עיגולים גדולים בקוטר 50 ס"מ. במרכז כל עיגול לתלות מדף צף קטן (איקאה) עטוף באותו צבע. על כל מדף כזה להושיב דובי או בובת בד.

 

• בין שני מסמרים ניתן לתלות חוט כמו חוט כביסה ובעזרת אטבים לתלות בובות בד ודובים.

 

• אפשר לתלות על הקיר שטיחונים בצורות: מכוניות, לבבות, פרחים...

 

6. טקסטיל: שמיכת התינוק, מגן הראש והוילון נמכרים כסטים בדרך כלל. אולם לא תמיד הצבעים מתאימים והם לפעמים מאוד יקרים. פתרון אלטרנטיבי יכול להיות בבחירת בדים בנחלת בניימין לתפור לבד או ולתת לתופרת לעשות לכם את הקולקציה הפרטית שלכם.

 

7. תאורה: קיימים בשוק המון כדורי תאורה יפניים מנייר בצבעים שונים. על ידי הדבקת פונפונים צבעוניים (עם אקדח דבק חם) אפשר לשדרג ולעצב גוף תאורה מדליק במספר שקלים.

 

 

לסיכום,חוקי המשחק הם יצירתיות והעזה. הקטנטנים אינם זקוקים למותגים ורהיטים שיחזיקו עשרות שנים- צרכיהם ממלא ישתנו מהר- מה שהם זקוקים היא סביבה בטוחה ובריאה, חומרים נעימים וצבעוניות רכה שתעטוף אותם באהבה

פס טפט מפריד בין שני צבעים לקירות מעניינים.

שפה עיצובית אחת מאוחדת בפלטת צבעים ניבחרת

רהיטים אפשר לצבוע לבד

מדף עם בובות רכות. עיצוב פינה ברגע.

מדבקת משפטי השראה

מדבקה לעיצוב קיר בית ספר

054-4831861  |  ms@maggy-homestyling.co.il

 

YouTube