חזרה למעלה


10 טיפים לעיצוב חדרי מגורים (סלונים)

 

חדר המגורים הינו החלל הראשון אותו רואים הנכנסים לבית. בין אם מדובר באורח או בבן משפחה.

לכן החלל מהווה כרטיס ביקור לדייריו וממנו ניתן ללמוד הרבה על אישיות המתגוררים בו.

 

1. הסלונים בארץ, הינם בדרך כלל, חלק מיחידה אחת גדולה ומרכזית הכוללת כניסה,סלון, פינת אוכל,ומטבח. כל חלל בפני עצמו זקוק להתייחסות בפני עצמה. אבל מה שחשוב, זה לחבר את כולם בצבעים, סגנון וחומרים.

 

2. התאימו את הריהוט בהתאם למבניות החדר ולא לפי אופנה. הספות הפינתיות מאוד טרנדיות עכשיו, אבל ממש לא מתאימות לכל חלל.

 

3. קחו בחשבון את הרגלי החיים של הבית והמשפחה. כמה נפשות? כמה מארחים? איך מארחים? האם צופים בטלוויזיה בסלון או בפינת משפחה?

 

4. אל תחשבו שבלונית!-ספת תלת דו וכורסא. בחרתם בספה גדולה בצבע אחד, הוסופו 2 כורסאות שונות: בבד, במרקם, בצבע, בהדפס.

 

5. אל תעמיסו! צרו פינות עניין-שולחן קטן בין 2 ספות או כורסאות, הינו פונקציונאלי ועיצובי, בעיקר אם מוסיפים לו גוף תאורה שולחני, בר משקאות מקורי יוצר פינה נהדרת, קמין מוגבא על לבנים, צמד כסאות לפינת שיחה אינטימית...

 

6. מזנון יכול לבוא בהמון צורות- לא רק מקור אחסון אלא גם רמיזה מינימליסטית כמו מדף ארוך צף או קומפוזיציה שונה מגבס. זהו בדרך כלל המקום ליצור שוני בחלל.

 

7. מה שמים על הקירות? רק לא מה שבמבצע! על קירות הסלון רצוי להציג אמירה אישית ומקורית דרך אומנות: ציור,צילום, קומפוזיציה של תמונות, מזכרות ממוסגרות, שטיחי קיר ופסלי קיר.רצוי להימנע מתמונות מודפסות בייצור המוני.

 

8. צבעו לפחות קיר אחד בצבע שונה- קירות מדברים אישיות-לכן הצבע שמנת הכללי מראה על הליכה על בטוח, חוסר העזה ואפילו מעט שעמום. כדי להימנע מכך ניתן לצבוע קיר אחד- רצוי המרכזי- בצבע שונה. אין זה אומר שצריך להתפרע עם סגול כהה , אדום בוהק או צהוב מסנוור, אבל ניתן לצבוע בגוון כהה יותר של הבסיס הכללי. למשל- אם קירות הבית נצבעו לאפרפר בהיר, קיר אחד אפור ב2,3 גוונים, יהווה קונטרס מעניין ואלגנטי.

 

9. הלבשה היא חובה- אין מה לעשות, רהיטים בחלל ללא אקססוריז והלבשה נותן תחושה של חנות רהיטים! מה שנותן את החום זה השטיח, הוילונות,הכריות והדקורציה. כל אלה קובעים את האווירה והאופי של החלל, הם אלה שנותנים לנו את החמימות ותחושת הביתיות האופפת.

 

10. תאורה, תאורה, תאורה- האווירה נקבעת על פי התאורה. בעקרון רצוי לשמור על משולש רצפה, שולחן, תקרה. גוף תאורה עלי- תקרתי לשטיפה כללית של החלל לאירוח נרחב ולחגיגיות . תאורת צד בגוף שולחני וגוף רצפתי לאווירה, קריאה, צפייה בטלוויזיה וכדומה.

 

ניתן להוסיף גם תאורה אומנותית- להבלטת תמונות פסלים או פינות ותאורה היקפית בספוטים בתקרות מונמכות. אבל הבסיס הינו המשולש.

לשלב פינות כייפיות בסלון כמו בר משקאות.

לא לוותר על אומנות, הם עושים את כל ההבדל.

על בסיס נייטראלי, השינויים כל כך פשוטים.

סלון הוא חלק מחלל אירוח. מעצבים אב כולו בסגנון אחד.

054-4831861  |  ms@maggy-homestyling.co.il

 

YouTube